Kıbrıs’ta En Güvenilir Tüp Bebek Merkezleri Hangileridir?

Tüp bebek uygulaması ülkemizde sadece anne ve baba adaylarının yumurta ve spermelerinden oluşturulan embriyolar aracılığıyla uygulanabilen bir yöntemdir. Kıbrıs, Girit ve Gürcistan gibi Türkiye’ye yakın ülkelerde ise tüp bebek uygulamaları donasyonun dahil olabildiği şekilde uygulanabilirler. Bazı Avrupa ülkelerinde ve Amerika, Hindistan gibi ülkelerde de yumurta, sperm donasyonu ve taşıyıcı annelik ile çocuk sahibi olmak mümkündür. Özellikle kendi yumurta ve spermi ile çocuk sahibi olamayan çiftlerin ülkemizden Kıbrıs’a giderek tüp bebek uygulamalarına yöneldiğini söyleyebiliriz. Bu yazımızda sizlere Kıbrıs tüp bebek merkezleri tavsiye edeceğiz.  Kıbrıs’ta çok sayıda tüp bebek kliniği olduğunu ve bu kliniklerin çiftlerin çocuk sahibi olma yolunda ihtiyaç duyduğu hem tıbbi hem de hukuki süreçlerde onlara yardım ettiklerini söyleyebiliriz. Kıbrıs tüp bebek merkezleri tavsiye yazımıza başlıyoruz.

Bahçeci Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi

Bahçeci Kıbrıs tüp bebek merkezi, Kıbrıs’ta hizmet veren tartışmasız en iyi kliniklerden birisidir. 9 çalışanı olan kliniğin 3 adet operatör doktorlar çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere yardımcı olduğunu söyleyebiliriz. Klinik hem verdiği hizmetler açısından hem de başarı oranları ile dikkat çeken ve göz dolduran bir klinik. Doktorlarının büyük bir bölümünün Türkiye’de önemli üniversitelerde eğitim görmüş doktorlar olduklarını söyleyebiliriz. Bu nedenle Kıbrıs tüp bebek merkezleri tavsiye yazımıza da bu klinikle başlıyoruz.

Bahçeci Kıbrıs Tüp bebek merkezi, tüp bebek uygulamalarının her alanında hizmet veren bir kliniktir. Anne ve babandan alınan yumurta sperm ikilisi ile hamilelik süreci ve tüp bebek uygulaması yapıldığı gibi, aynı zamanda donör uygulamaları ile de hizmet veren bir klinik. Çiftler dilerlerse kadın donörlerden yumurta, erkek donörlerden ise sperm bağışı ile hamile kalabiliyorlar. Embriyo implantı ile de Kıbrıs kliniklerinde hamilelik sürecine devam etmek söz konusu. Bunların yanı sıra bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi, taşıyıcı annelik konularında da Bahçeci rahatlıkla tercih edilebilir. Kliniğin başarı oranı ise yüzde 90 olarak açıklanmakta.

Adres: M.Kemal Blv. Gazimagusa/K.Kıbrıs

Telefon: +90 542 854 26 25

Doğuş Tüp Bebek Merkezi

Doğuş tüp bebek merkezi Kıbrıs’ta hizmet veren bir diğer çok başarılı tüp bebek kliniğidir. Her ne kadar tüp bebek uygulaması Türkiye’de anneden ve babadan yumurta ve sperm alınması yöntemiyle gerçekleştirilse de, pek çok çift bu konuda Kıbrıs’ı ve diğer tüp bebek merkezlerini daha yaygın olarak tercih etmektedir. Bunda Kıbrıs’ta uygulanan tüp bebek hizmetlerinde herhangi bir yasal sınırlamanın bulunmamasının büyük payı vardır.

Kıbrıs tüp bebek merkezleri tavsiye ettiğimiz yazımızda başarısı ile ön plana çıkan bir diğer klinikte Doğuş tüp bebek merkezidir. Doğuş tüp bebek merkezinde başarı oranlarının yıllara göre değişimi ve farklı tüp bebek uygulamalarında farklı başarı oranlarının incelenmesi söz konusudur. Doğuş tüp bebek merkezinin başarı oranları incelendiğinde göze ilk çarpan farklı yaş gruplarında farklı başarı oranlarının elde edildiğidir. Bu noktada yöntem farklarının da başarı da etkili olduğunu görüyoruz. Doğuş tüp bebek merkezi, embriyo implantı, yumurta donasyonu, sperm donasyonu, taşıyıcı annelik gibi tüp bebek uygulamalarında da hizmet vermektedir. Klasik tüp bebek uygulamalarında başarı oranı en yüksek olan kliniklerden birisi de yine Doğuş tüp bebek merkezidir.

Adres: Şht. Erdoğan Mustafa Sok. / No. 19 Yenişehir / Lefkoşa / Kuzey Kıbrıs

Telefon: 0542 856 18 70

Ada Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi

Ada tüp bebek merkezi, Kıbrıs tüp bebek merkezleri yazımızın dikkat çeken bir diğer kliniğidir. Klinik yüzde 85’lere varan başarı oranlarıyla dikkat çekiyor. Bu kliniğin de yumurta donasyonundan, taşıyıcı anneliğe, klasik tüp bebek uygulamalarından, sperm donasyonuna kadar çok çeşitli konularda hizmet verdiğini söyleyebiliriz.

Adan kadın sağlığı ve tüp bebek merkezleri özellikle donasyonun dahil olduğu konularda ise hukuki açıdan oldukça başarılı bir şekilde hizmet vermektedir. Donasyonu yapan kişilerle yapılan sözleşmelerde hem hukuki hem de moral açıdan kafadaki soru işaretlerini gideren bu klinik, tüm süreç boyunca çiftlerin mutluluğunu sağlamak amacıyla çaba sarf ediyor. Kliniğin tüp bebek uygulamalarından faydalanırken, dilerseniz tüm süreci Kıbrıs’ta geçirebileceğiniz gibi, ön değerlendirme sürecini kliniğin bulunduğunuz ülkede önerdiği bir doktorla da geçirebiliyorsunuz. Bu durumda Kıbrıs’ta tüp bebek uygulaması boyunca geçireceğiniz süre  bir ila iki hafta arasında sürebiliyor.

Adres: Fevzi Çakmak Sok. Kurtuluş Cad. Girne / K.K.T.C

Telefon: 0392 444 2229

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi

Kıbrıs tüp bebek merkezleri tavsiye yazımıza, Kıbrıs tüp bebek merkezi ile devam ediyoruz. Bu tüp bebek merkezinde de diğerlerinde olduğu gibi tüm tüp bebek uygulamalarını yaptırmak söz konusudur. Kıbrıs tüp bebek merkezinde cinsiyette başarı oranı yüzde 99, klasik tüp bebek yönteminde başarı oranı yüzde 74, yumurta donasyonu ile tüp bebek uygulamasında başarı oranı yüzde 81, sperm donasyonu ile tüp bebek uygulamasında başarı oranı yüzde 77, embriyo donasyonu yönteminde ise başarı oranı yüzde 83 olarak açıklanmaktadır.

Tüp bebek merkezlerinde yapılan tedavilerde elde edilen başarı oranları, uygulamaların sağlığa zarar vermeyeceği şekilde gerçekleştirilmesi gibi kriterlerin yanı sıra güler yüz ve iyi iletişimin de büyük önemi vardır. Her ne kadar Kıbrıs’taki kliniklerin çoğu bu konuda kaliteli hizmet sunsalar da, Kıbrıs tüp bebek merkezi bu konuda bir adım daha önce çıkıyor diyebiliriz. Gerek güleryüzlü personeli gerek tüm sorularınıza detaylı şekilde cevap veren doktorlarınızla kendinizi güvende hissederek çocuk sahibi olabiliyorsunuz.

Adres: Atatürk Caddesi, No:13 (Kolan British Hospital 1. Kat) Gönyeli – Lefkosa – Kuzey Kıbrıs

Telefon: +90 533 874 00 74

Kıbrıs Tüp Bebek

Kıbrıs tüp bebek merkezleri yazımızda tanıtacağımız son klinik Kıbrıs tüp bebek isimli kliniktir. Çiftlerin Kıbrıs tüp bebek merkezleri arasından tercih yapmalarının nedeni, Türkiye’de tüp bebek uygulamasının donörlük bölümünün söz konusu olmamasıdır. Türkiye Cumhuriyeti yasaları gereği, donörlük ile hamilelik söz konusu değildir. Bu nedenle çiftler çocuk sahibi olabilmek için, Kıbrıs tüp bebek isimli klinik gibi klinikleri tercih ederler.

Kırbıs tüp bebek Kıbrıs’ın en başarılı klinikleri arasında gösteriliyor. Kliniğin baş doktor olan Doktor Savaç Özyiğit, başarı oranlarının yüzde 80’lerin üzerinde olduğunu belirtiyor. Tüp bebek uygulamalarında başarı oranı büyük oranda donörlere bağlı diyebiliriz. Örneğin eğer anne ve baba normal yollardan bebek sahibi olamıyor ve donasyon olmadan tüp bebek deniyorsa bu noktada başarı oranın büyük oranda annenin veya babanın kaliteli yumurta veya spermlerine bağlı olduğunu söyleyebiliriz. Donörlerden alınan yumurta veya spermlerde başarı oranı bu yüzden daha yüksektir. Çünkü zaten normal doğurganlık açısından sorunu olmayan kişiler donör olarak seçilirler. Çiftler dilerlerse bir akrabalarından veya arkadaşlarından da donasyon alabilirler. Bazı çiftler kliniklerin sağladığı donörleri tercih ederken bazıları ise kendi donörlerini getirirler. Bu noktada Kıbrıs tüp bebek gerek kendi donörlerini getiren çiftlere gerekse de donör talebinde bulunanlara oldukça kaliteli bir hizmet sunar.

Adres: 143 Bedrettin Demirel Cad. Kumsal – Lefkoşa / KKTC

Telefon: +90 392 227 93 42